(ФОТО) Малта им плаќа на туристите ако дојдат на летување

Сакајќи да го оживее туризмот, Малта планира да им понуди на посетителите „џепарлак“ до 200 евра доколку летово останат барем три дена на медитеранскиот остров.

Министерот за туризам, Клејтон Бартоло, објавил план според кој повеќето ограничувања поради „Ковид 19“ ќе бидат укинати до 1. јуни, а тој им ветува подарок на туристите кои ќе резервираат летен одмор директно преку локалните хотели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Discover Yellow (@yellowmalta)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Направете сами ваше универзално СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ ФЛЕКИ: Потребни се три состојки!

Има сè повеќе производи за чистење кои можат да се направат од состојките што секогаш …