(ФОТО) Дијамантите на Кејт Мидлтон на погребот на принцот Филип носат тајна порака

На погребот на принцот Филип, Кејт Мидлтон се појавила со накит што носи скриена порака за солидарност.
Кејт пристигнала во Виндзор, на погребот, со ѓердан, кој и припаѓал на кралицата Елизабета Втора, со дијамантски обетки и во црн костум. Тој ѓердан и обетки од истиот сет биле знак на солидарност со кралицата, а принцезата Дајана некогаш носеше ист скапоцен „чокер“.
Кејт го носела овој комплет накит во неколку наврати, а се вели дека кралицата го добила како подарок кога се омажила за принцот Филип во 1947. година.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)


Во изминатите години, Кејт многупати го позајмувала накитот на кралицата, а за вчера избрала парчиња кои имаат посебна сентиментална вредност.
Погребот на сопругот на британската кралица Елизабета Втора, принцот Филип, кој почина на 9. април, на 99-годишна возраст, се одржува вчера во замокот Виндзор.

На погребот присуствувале најмногу 30. лица во согласност со мерките против епидемијата на вирусот корона кои во моментов се на сила во Велика Британија.
Самиот принц Филип претходно изјавил дека сака скромен погреб.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 10. починати лица: Денес се регистрирани 511 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 …