(ВИДЕО) Јутјубер нокаутирал ММА ѕвезда – Сите им се смеат!

Боксерскиот меч помеѓу Јутјуберот Џејк Пол и Бен Аскрен, поранешен ММА шампион, траел нешто помалку од две минути, а многумина биле разочарани.
Борбата траела помалку од една рунда, јутјуберот Џејк Пол победи, а многумина се сомневаат во регуларноста на мечот.
Поточно, тие тврдат дека Аскрен бил „добро платен“ за да падне театрално по еден удар, со цел Јутјуберот да ги оствари своите борбени соништа.
Пол претходно го победил поранешниот кошаркар на НБА, Нејт Робинсон, но сега се борел против сериозен борец.
Сепак, Аскрен ќе се задоволи со износ од околу 500 000 УСД, а Јутјубер ќе профитира со 690.000 УСД.
Иако Аскрен сигнализирал дека не е готов, судијата прекинал сè, велејќи дека е нестабилен и решил да го прекине мечот.
Се испоставило дека Пол со својот прв сериозен удар успеал да го направи она што на многу ММЉ и УФЦ асови не им успеало против Аскрен.

U svakom slučaju, mnogi su dobili lep povod da se našale i zabave.

Фото: Принтскрин/Тwitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познати противниците на нашите ракометари: Македонија ќе игра во Дебрецин

Македонската машка ракометна репрезентација ги доби противниците за престојното Европско првенство 2022 година. Кирил Лазаров …