(ВИДЕО) Средбата на брачна двојка во дом за стари лица е слика на вечна љубов

Мери и Гордон се во брак 67. години, но во последните месеци биле разделени.
Мери Дејвис (89) од Англија осум месеци не го видела својот сопруг Гордон (89), кој бил во дом за стари и изнемоштени лица. Во февруари оваа година, Мери отишла во друг дом и, конечно, овој месец, пристигнал Гордон.
Вработените во домот ја снимиле нивната средба, прегратка која никого не остава рамнодушен.
„Тоа беше прекрасно. Толку е убаво што повторно ќе го гледам секој ден. Кога тој отиде во дом, не можев да ги запрам солзите, но сега сме повторно заедно“, рекла Мери, која сега со својот животен партнер ќе дели иста соба.

Фото:Принтскрин/ Youtube/Jay Hari

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Направете сами ваше универзално СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ ФЛЕКИ: Потребни се три состојки!

Има сè повеќе производи за чистење кои можат да се направат од состојките што секогаш …