(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави.
По неколку недели целосен шок, тој морал да преземе неколку чекори за да започне хемотерапија. Поради тоа тој отишол кај најдобриот пријател кој бил фризер.

Нефтали му кажал сè на изненадениот Џоел Ортега Гонзалес, а тој ја избричил главата како поддршка на неговиот пријател.
Нефтали бил шокиран од потегот на пријателот кој никогаш порано не ја избричил главата, а сега сакал да покаже дека со другарот ќе биде до крај.

Фото: Принтскрин/ Youtube/Trending Source

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …