(ВИДЕО+ФОТО) Скриена плажа на која е дозволено да се остане само 20. минути

Една од најубавите во светот, Скриената плажа во Мексико е создадена како резултат на воени вежби и тестирање…
Мексиканската дупка е дел од вулканскиот остров Мариета, кој ја зазел сегашната позиција пред неколку илјади години. Сепак, таа не е создадено од мајката природа, туку е дело на човечки раце – оваа област ја избра мексиканската влада како место каде што може да се изврши воено тестирање, пишува Punkufer.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌍 (@cografiya37)

Експлозиите се тие што се одговорни за фактот дека оваа област денес е толку голема туристичка атракција. Имено, бројни дупки формираат атрактивен систем на подводни и надземни пештери, кои мексиканската влада, во средината на минатиот век, по големиот притисок на јавноста да ги запре детонациите, ги прогласила за национален парк.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Направете сами ваше универзално СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ ФЛЕКИ: Потребни се три состојки!

Има сè повеќе производи за чистење кои можат да се направат од состојките што секогаш …