(ФОТО) ДВОЈНИЧКАТА НА КЕЈТ МИДЛТОН ЗАРАБОТИЛА ВИСТИНСКО БОГАТСТВО: Сите мислеле дека е дел од кралското семејство – од тоа си купила стан во Лондон

ГАБРИЕЛА Мунро Даглас (33) не забележала колку личи на војвотката од Кембриџ, сè додека луѓето не почнале да и приоѓаат на улица и да и бараат автограм. Тие честопати ја пресретнувале и викале: „Еј, ене ја принцезата!“
Нејзината мајка ја убеди да заработи од нејзината сличност. Веднаш штом се пријавила во агенцијата „Сузан Скот“ за двојници, почнале да пристигнуваат понуди од сите страни. Сè започнало во 2011 година како споредна работа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Lookalike (@katelookalike)

Габриела веднаш договорила бројни јавни настапи, па решила да ја напушти работата како дизајнер на мебел, на која работела дотогаш. За да изгледа како војвотката што е можно повеќе, Габриела поработела на нејзиниот стил и начин на шминкање, а нејзините напори вродиле со плод.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Lookalike (@katelookalike)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …