Сакате да изгледате помладо: Применете ги овие совети!

Изгледајте помладо и покрај годините…
Не мора да имате многу пари и скапи производи за да изгледате подмладено. Ви нудиме неколку трикови за тоа како да го поправите изгледот брзо и лесно.
1. Минимизирајте ја маскарата или ставете вештачки трепки, но само на аглите на очите.

2. Не ставајте го кремот директно под очите. Фатете го кремот со прстот, почекајте малку да се загрее и потоа нанесете го на пределот околу очите, но избегнувајте ги капаците.

3. Подебелите веѓи даваат свеж и младешки изглед на лицето и важно е да не ги намалувате премногу. Ако имате природно поретки и потенки веѓи, нацртајте ги со квалитетен молив и исчешлајте ги нагоре.

4. Не ставајте пудра во прав и оние со мат ефект. Кога станува збор за течните пудри, користете посветли нијанси, бидејќи тие даваат поздрав изглед и ја хидрираат кожата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Направете сами ваше универзално СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ ФЛЕКИ: Потребни се три состојки!

Има сè повеќе производи за чистење кои можат да се направат од состојките што секогаш …