Какво време не очекува викендов?

Утрата се ладни, преку ден топло, навечер повторно многу свежо…о овие промени се среќаваме псоелдните неколку дена, а каков ќе биде во наредните три дена…
Еве што најавуваат од УХМР:
Денес – Претпладне сончево со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне облачноста ќе се зголеми. Доцна попладне и кон крајот на денот почнувајќи од југозапад ќе има врнежи од дожд. На планините во западните делови ќе врне снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој попладен во јужните делови ќе се промени во источен и југоисточен. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени.
Во Скопје умерено облачно со слаб до умерен северен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има повремени врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне 15 степени.


Минимална температура: -3°C до 2°C. Максимална температура: 7°C до 17°C
Сабота – Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во северните делови. На планините на северозапад ќе врне снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Минимална температура: -2°C до 5°C. Максимална температура: 4°C до 17°C
Недела – Променливо облачно, во утринските часови и попладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Минимална температура: 5°C до 9°C. Максимална температура: 12°C до 18°C

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …