(ВИДЕО) The Frajle по 12 години заедништво, со одлуката, ги растажиле фановите

Популарниот женски состав, The Frajle, составен од четири девојки од Нови Сад, отсега ќе продолжи да соработува како трио. Тие ја потврдија веста на социјалните мрежи и открија дека Марија Мирковиќ решила да тргне по друг пат, како соло изведувач.
„Почитувани, по 12. прекрасни години, влегуваме во нови утра како трио! Марија, ти посакуваме многу среќа и ќе се видиме наскоро на концертите. Јелена, Наташа и Невена”, напишале тие и објавиле проштално видео.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Frajle (@thefrajle)

„Можеби звучи чудно, но нема расправии или скандали, ние се разделуваме во мир и за љубовта да преживее, тоа е најдобрата одлука за сите нас“, рекла Марија.
Фановите не ја криеле тагата поради нивната одлука.
„Многу ќе ми недостасува Марија. Многу ми е жал”, напишал еден коментатор.
„Среќно за тебе, но морам да кажам дека ме растажи веста“, се согласил друг.
Отсега Наташа Михајловиќ и сестрите Јелена и Невена Бужа ќе настапуваат под името „Фрајле“.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …