(ВИДЕО) РИС нападнал семејство пред куќата: Снимката од вчера ја погледнале 6,7 милиони луѓе

Снимките од надзорните камери на рисот како напаѓа американско семејство се појавија на Интернет и од вчера се прегледани повеќе од 6,7 милиони пати.
Видеото покажува семејство како се подготвува да се качи на семеен автомобил, но потоа жената вреска затоа што ја нападнал – рис. Мажот веднаш реагирал и го фатил рисот и го избркал.
„Ќе го застрелам“, вели мажот на снимката. „Ова беа диви 46 секунди“, пишува покрај видеото објавено на Твитер, каде предизвикало различни реакции.

Секако, имало и шеги, па некои покажале како може да изгледа прераскажувањето на оваа приказна.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Свадбени фотографии од овој пар разбесниле многумина: „Најодвратни на сите времиња“

Фотографиите од венчавката на непознатата двојка се проширија на социјалните мрежи, а необичната тема на …