(ВИДЕО) НОВАК ГИ „ПЕЦНАЛ“ РИВАЛИТЕ: Погледнете во какви патики Ѓоковиќ се појавил во Монте Карло!

НОВАК Ѓоковиќ се врати на теренот на Мастерсот во Монте Карло, по пауза од скоро два месеци и освојувањето на Австралија опен и го совлада одличниот Италијанец Јаник Синер – 6:4, 6:2.
Тоа е негов прв турнир откако го надмина Роџер Федерер на вечната листа на 8. март според бројот на недели поминати на врвот на АТП-листата.
Откако ја прегази магичната граница од 310 недели на врвот, Ѓоковиќ го овековечи рекордот на патиките со бројот „311“, кој љубоморно го зграпчи, а прашање е дали некогаш ќе биде скршен.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Погледнете како Чесите од 45. метри им дадоа гол на Шкотите

Чехот Патрик Шик (25) на Шкотска во Глазгов на Европското првенство и даде гол скоро …