(ФОТО) Кевин од „Сам дома“ СТАНА ТАТКО, а името што му го дал на неговиот син крие СПЕЦИЈАЛНА приказна

Меколеј Калкин и Бренда Сонг го добија своето прво дете.
Ѕвездата на филмот „Сам во куќата“ и неговата партнерка, актерката Бренда Сонг, добија син по име Дакота, по сестрата на покојниот Калкин.
Дакота Сонг Калкин е роден на 5. април, открил парот за магазинот Esquire.
Калкин (39) претходно зборуваше за својата желба да основа семејство со поранешната sвезда на каналот „Дизни“.
„Многу работиме на тоа“, се пошегувал тој во февруари минатата година. „Затоа што ништо не напалува повеќе од твојата мила која влегува во собата и вика:’Мили, јас овулам’“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Us Weekly (@usweekly)

Тој исто така открил дека сака деца на подкаст на Џо Роган на крајот на 2019 година, кога исто така рекол дека „многу вежбаат“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brenda Song (@brendasong)

Двојката е во врска од 2017 година.

Калкин беше во врска со Мило Кунис скоро 9. години пред да раскинат во јануари 2011 година.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Идеи за уредување: Како малиот стан да изгледа пространо!

Дизајнерката за уредување на ентериери Челзи Браун живее во стан од 48. квадратни метри во …