(ФОТО) Принцот Вилијам на емотивен начин се прости од својот дедо, принцот Филип: „Дедо ми беше исклучителен човек и дел од извонредна генерација!“

По тивката болка која ја чувствуваше во себе принцот Вилијам од својот дедо, принцот Филип,се прости, на нивината официјална страна на Инстаграм.
„Векот на животот на мојот дедо беше дефиниран од службата – кон неговата земја и Комонвелтот, кон неговата сопруга и кралицата и кон нашето семејство.

Се чувствувам среќен што не само што го имав неговиот пример да ме води, туку и неговото трајно присуство во мојот возрасен живот – и во убави времиња и во најтешки денови. Јас секогаш ќе бидам благодарен што мојата сопруга имаше толку многу години да го запознае дедо ми и за љубезноста што и ја покажа. Никогаш нема да ги земам здраво за готово посебните спомени што моите деца секогаш ќе ги имаат од прадедото кој доаѓаше да ги собере во неговата кочија и сами да го видат неговото заразно чувство за авантура, како и неговата палава смисла за хумор!
Дедо ми беше извонреден човек и дел од извонредна генерација. Кејт и јас ќе продолжиме да го правиме она што тој би сакал и ќе ја поддржуваме Кралицата во следните години. Ќе ми недостасува дедо ми, но знам дека тој би сакал да продолжиме со работата“, стои во пораката од војводата од Кембриџ по смртта на војводата од Единбург.
Фотографијата на принцот Филип и малечкиот принц Џорџ е направена од Кејт Мидлтон.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …