Трикови за сигурни резултати: Хранете се здраво а ефтино

Честопати сте си го поставувале прашањето, како можам да се хранам здраво кога тоа многу чини?
Постојат едноставни трикови кои ќе ви помогнат да се храните здраво и ефтино, а нема да ви одземат многу време. Обидете се да ги следите овие совети секогаш кога можете и бидете сигурни дека резултатите нема да изостанат.
Не мора да потрошите цело богатство за да си дозволите здраво јадење. Слушнете ги овие неколку совети, и без многу пари подобрете го квалитетот на вашата исхрана:
1. Без разлика дали пиеме млеко затоа што ни се допаѓа, или додаваме на кафе или правиме пире од компири, тоа е храна што се наоѓа во скоро секој фрижидер. Кога купувате млеко, изберете млеко со помалку маснотии, и веќе сте направиле добар чекор кон вашето здравје со конзумирање помалку млечна маст.
2. Малку помрсно месо, сигурно е повкусно … Но и помалку здраво. При избор на месо во маркет, тоа нека биде малку „посуво и попосно“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Направете сами ваше универзално СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ ФЛЕКИ: Потребни се три состојки!

Има сè повеќе производи за чистење кои можат да се направат од состојките што секогаш …