МОЛК ВО СТУДИОТО НА ТВ ПИНК: Водителката ја соопштила најтажната вест – мајка и починала од корона вирус

Водителката Верица Брадиќ во синоќешната емисија „Хит твит“ на ТВ Пинк со српските гледачи споделила тажна вест.
Имено, кога во емисијата се покренала темата за важноста на имунизацијата во Србија, водителката тажно ја наведнала главата и рекла дека нејзината мајка починала како резултат на коронавирусот.
„Мајка ми помина од ковид, знам колку тоа е страшно“, истакнала водителката.
Гостите за момент замолчеле и после тоа биле емитувани реклами.
По шокантниот момент, водителката продолжила професионално да ја води емисијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …