(ВИДЕО+ФОТО) Непослушната јакна на Пријанка Чопра е најсилниот детал од БАФТА наградите

Пријанка Чопра успеа да ги засени своите колешки во брендирани фустани, најмногу благодарение на „непослушната“ јакна.

Церемонијата на доделувањето на наградите БАФТА помина оваа година без гужви и публика, но црвениот тепих мораше да биде поставен за ѕвездите да можат да прошетаат во свечените тоалети. Сепак, овој пат се чини дека нема големи модни подеми и падови, нема креации што ќе заминат во историјата, а јакната на Пријанка Чопра е најинтересниот моден момент.

Иако цело време морала да го гледа своето држење и повремено да го повлекува преку нејзините гради, таа влегла во сите списоци на најдобро облечени.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Направете сами ваше универзално СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ ФЛЕКИ: Потребни се три состојки!

Има сè повеќе производи за чистење кои можат да се направат од состојките што секогаш …