Шест хороскопски знаци кои оваа пролет ЌЕ НАЈДАТ ЉУБОВ!

Јарец: Уметноста на заведување е на својот врв
Среќата владее со вашата врска и на хоризонтот нема црни облаци. Овој период ќе ви помогне да се чувствувате подобро, порелаксирано, па дури и малку ќе го олабавите оклопот. Нема да се двоумите да ја покажете својата заводлива страна, радост и топлина. Лесно ќе најдете зборови за да ги стопите срцата на вашите партнери или симпатии.

Девица: Конечно ќе се опуштите
Овој период ќе ви донесе исполнетост во љубовта и незаборавни средби. Поради целата таа љубов, ќе се чувствувате пријатно и ќе стекнете поголема самодоверба за во иднина. Иако инаку сте склони на вознемиреност, оваа пролет ќе престанете да се грижите и целосно ќе ги користите хармонијата и среќата во вашите односи. Конечно ќе се чувствувате задоволни од себе.

Овен: Ништо нема да може да ве запре
Со враќањето на убавото време, во себе ќе пронајдете нова жар што ќе ви ја подигне самодовербата. Ќе бидете позаводливи од кога било и ќе го одржувате пламенот во вашата врска жив, па дури и ќе ги признаете чувствата на некој посебен. Ништо не може да ги задржи вашите желби. Сепак, не брзајте, бидејќи ретроградниот Меркур може да предизвика проблеми во комуникацијата, пишува MSN Lifestyle.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 24.06.2021: Ве чека пријатно изненадување и убав гест од некого. Покажете искрена благодарност, доброто се враќа со добро…

Овен Љубов: Не дозволувајте да бидете „лесна мета“ пред личност која има невообичаени емотивни мотиви. …