Шест хороскопски знаци кои оваа пролет ЌЕ НАЈДАТ ЉУБОВ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

За Рибите ова ќе биде совршен период, Стрелците би можеле да се венчаат, а Овенот ништо нема да може да го запре…

Терезија: Пролет за памтење
За оваа пролет, планот е едноставен и вклучува љубов, страст и сензуалност. Вие знаете како да го направите животот сладок и радосен, така што нема многумина кои можат да ви одолеат. Сонцето, Месечината и Венера се на ваша страна оваа сезона и ве поддржуваат доколку сте слободни. Нема потреба да запознавате многу луѓе, некој посебен ќе биде доволен да го натера вашето срце да скокне и да се впушти во авантура за цел живот.

Риби: Сè е совршено
Ништо нема да ве спречи да пронајдете љубов оваа пролет. Ќе поминете многу денови со романса и страст, што ќе ви донесе многу среќа. Како некој кој е секогаш чувствителен на другите, покажувате добрина и емпатија што сигурно ќе го привлече вниманието на вашата сродна душа, доколку сè уште не сте ја пронашле.

Стрелец: Засекогаш и ништо помалку
Љубовта што ја имате кон вашиот партнер е толку силна, а страста е толку интензивна што повеќе не можете да издржите, и ова е време за долгорочни обврски. Ако не сте во врска, ова е сè уште време за нежност и страст и не плашете се да го направите првиот чекор кон некој што ви е на ум. Љубовта ви дава крилја и подготвени сте на сè.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 17.05.2021: Успехот понекогаш се чини недостижен, но околностите секогаш се менуваат. Важно е да научите добра лекција и да останете упорни во своите намери…

Овен Љубов: Позицијата на Месечината влијае на вашата чувствителност. Потешко е од вообичаеното да се …