(ФОТО) МЕГАН И ХАРИ НЕМААТ МИР: Полицијата дури 9. пати морала да интервенира на нивниот имот

ПРИНЦОТ Хари и неговата сопруга Меган Маркл биле принудени да контактираат со чуварите на дневниот ред дури девет пати во последните неколку месеци, според официјалните податоци.
Според податоците добиени од Асоцијацијата за печат, според законите за слобода на информации, властите реагирале на повиците, а извештаите се однесувале на телефонски барања, активирање на аларм во куќа во Монтечито, чија вредност се проценува на 14.000.000 долари.

Двојката се пресели во овој имот минатата година со едногодишниот син Арчи, а војвотката од Сасекс планира да има уште едно дете таму. Меган и Хари претходно живееја привремено во Лос Анџелес, откако ја напуштија Канада на почетокот на пандемијата.

Во интервју за Опра Винфри, принцот Хари признал со какви безбедносни проблеми се соочиле тој и неговото семејство во претходните години во тој повод ги спомнал.
Во јули минатата година полицијата морала да интервенира четири пати, а секој од повиците бил во раните утрински часови, едниот бил наведен како телефонско барање, додека другите три поради активиран аларм.

Да потсетиме, во март несакан посетител двапати насилно влегол во домот на славниот пар во Санта Барбара. Николас Брок тогаш наводно бил фатен на неовластениот имот на семејството.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …