(РЕЦЕПТ) Маска за брчки: Потребни ви се само ЈОГУРТ И КУРКУМА

Постапката е едноставна.
Дали забележувате брчки на лицето? Иако стареењето е природен и убав процес, нема ништо лошо во намалувањето на видливоста на брчките на лицето.
Постојат маски што можете сами да ги направите во кујната, и состојките што веројатно ги имате во куќата.
Можете да ја користите маската еднаш неделно, а се прави брзо и лесно.


Маска за лице од јогурт и куркума
Потребно е:
прстофат куркума
една лажица јогурт
Постапка: Измешајте лажица јогурт со куркума. Нанесете ја смесата на лицето. Оставете да се исуши 10. минути и исплакнете со ладна вода.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …