(Рецепт) ПОТПОЛНО ПРИРОДЕН СЕДАТИВ: Пред спиење изедете ја оваа мешавина и ќе заборавите на стресот

Оние кои ги измешале овие две компоненти виделе дека тие во организмот се однесуваат како природни седативи.
Мешавината на сол и шеќер во вистинска пропорција ги смирува телото и органите, успива така што телото доаѓа во состојба на одмор се додека не се одмори целосно.
Оваа комбинација е повеќе од добра за оние кои страдаат од несоница.
Не се препорачува да се претера во количини, но ако го направите тоа умерено, ќе постигнете многу корисни ефекти. Ќе го зајакнете имунитетот, ќе ги елиминирате главоболките и несоницата. Нивото на серотонин се зголемува и се постигнуваат антистресни ефекти.


За ова ви требаат:
лажичка морска сол
пет лажички кафеав шеќер
Тука мора да се води сметка за соодносот, кој секогаш мора да биде еден спрема пет!


Ставете ги состојките во мала тегла и добро затворете ја и држете ја близу до креветот. Пред да одите во кревет, земете една мала лажичка од оваа смеса и ставете ја под јазикот, па оставете да се стопи.
Натриумот содржан во солта им овозможува на клетките правилно да дишат и го забрзува производството на енергија. Гликозата делува како енергетски додаток на клетките. Овие две состојки се одлични во борбата против стресот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Направете сами ваше универзално СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ ФЛЕКИ: Потребни се три состојки!

Има сè повеќе производи за чистење кои можат да се направат од состојките што секогаш …