ВОЈНА ЗА МИЛИОНИТЕ – Вонбрачните синови на Тозовац во трка за неговите пари и недвижнини! КОМУ МУ ПРИПАЃА НАСЛЕДСТВОТО?

Пријатели на легендарниот пејач велат дека очекуваат неговите деца, кои живеат во странство, да се појават за да си го земат својот дел од наследството, на кое имаат право затоа што тој ги признал.
По погребот на Предраг Живковиќ Тозовац, ќе започне борбата за неговото наследство.
Некои пријатели на легендарниот пејач велат дека постои можност неговите вонбрачни синови да се појават и да си го побараат својот дел, на што имаат право затоа што Тозовац ги признал, поради што се загрижени во семејството.
Имотот што музичарот го стекнал за време на неговиот живот на оставинската расправа може да се подели меѓу неговите вонбрачни деца и неговата сопруга Мима. Според неговите пријатели, тој заработил многу затоа што бил еден од најдобрите и најуспешните пејачи со децении, а имал и два стана и куќа.


Инаку, како што еднаш рекол самиот Тозовац, неговите вонбрачни деца живеат во странство и одамна не дошле во Србија. Избегнувал да зборува за нив, не само во јавност, туку и со пријатели, кои знаат само дека постојат, но ништо повеќе од тоа. Само неговата сопруга ги знаела сите детали од тој однос.
„Имам два вонбрачни сина, но тоа е моја приватна работа. Нека бидат живи и здрави, но моите синови се создадени случајно. Еден живее во Америка и тој веќе го има синот Марк. Камо среќа сега да има сто Срби на кои сум им татко. Јас би бил најсреќниот човек на светот“, рекол тој за српските медиуми пред девет години.
Тозовац не бил во контакт со своите синови долго време, а еден од нив, како што било речено на погребот, го добил со една многу убава пејачка, која сите ја бркале, но која не била позната.
Кумот на Предраг Живковиќ Тозовац, Рале Раѓеновиќ вели дека тој исто така немал контакт со вонбрачните деца на пејачот.


„Не знам дали неговите синови и внук ќе дојдат на погребот, немам контакт со нив. Не знам ништо. Знам дека ги призна децата, но слабо комуницираше со нив“, вели Раѓеновиќ и додава дека, колку што знае, Тозовац не напишал тестамент.
„Приказната за тестаментот е глупост. Каков тестамент. Тоза не напиша тестамент, ниту зборуваше за тоа. Само Мима може да даде изјава на оваа тема. Јас не дадов изјави за тоа од што почина, јас не сум лекар“.
Патем, Рале сè уште не го прифаќа фактот дека неговиот пријател го нема повеќе. Како и сите, тој верувал дека ќе ја добие тешката битка во својот живот, бидејќи два дена пред да почине, тој бил многу подобар. Не се слушнале, бидејќи Тоза не користел телефон во последните неколку дена.
„Му купија телефон, но тој повеќе не одговараше. Ух, тоа е сериозно заболување“, рекол Рале со грутка во грлото, кој се сетил на последната средба со Живковиќ.
„Се видовме во ресторан пред четири или пет недели. Бевме на ручек. Сакаше јагнешко и младо сирење. Тој тивко се гаснеше последните две години, го видовте и оној негов концерт, едвај стоеше на нозе кога даваше изјави“, завршил Рале Раѓеновиќ.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …