(ВИДЕО+ФОТО) ГЕРИ ОЛДМАН ПОТПОЛНО ИСКРЕНО ЗА ТЕШКАТА БОРБА СО ПОРОЦИТЕ: Јазикот ми беше ЦРН, а два пати морав да одам на одвикнување

Гери Олдман (63) во неодамнешното интервју за едно американско списание зборувал за својата кариера, но исто така открил дека некое време бил функционален алкохоличар.
Легендарниот оскаровец, кој и оваа година беше номиниран за златната статуетка, вели дека не пие алкохол 24 години, но дека требало двапати да оди на рехабилитација за да се ослободи од зависноста.

Кога еднаш го прашале зошто не го напуштил сетот трезен, тој рекол дека жена му нема да го препознае и ќе го исфрли како натрапник.
„Ќе седнав и ќе и кажев на келнерката да ми донесе голем вотка – тоник. И дека може да го донесе веднаш затоа што сум алкохоличар и ми треба пијалок што е можно побрзо“.
„Луѓето го романсираат тоа, дури и јас го правев тоа“, продолжил тој.

„Сите мои херои беа алкохоличари или зависници, па се збунувате кога ќе ги видите сите тие поети, писатели и актери …
Тој исто така признал колку пиел. “потев вотка. Станува дел од тебе. Мојот јазик беше црн наутро. Го обвинував шампонот за тоа. Не би му го посакал тоа ниту на мојот најголем непријател затоа што е пекол”.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на …