Со кој хороскопски знак сте совршен спој

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Обично, на Интернет може да се најдат бројни текстови за тоа кои хороскопски знаци се компатибилни во љубовта (и во кревет).

Сепак, за секој хороскопски знак има и друг што му одговара совршено – по карактер, по особините. Ние ќе ви го откриеме вашиот пар!

Овен
На Овенот му е потребна Девица во животот. Таа е разумна и претпазлива, внимателна, сигурна и грижлива а го држи спонтаниот, динамичен и понекогаш несовесен Овен на земјата.

Бик
Без Водолија, Бикот нема да се снајде добро. Имено, Водолијата е полна со енергија, тој е темпераментен и очигледно фасцинантно суштество. Тоа го воодушевува Бикот кој се радува и знае да ужива во животот, но понекогаш е флегматичен и бавен.

Близнаци
Близнаците не можат да го замислат животот без Бик. Бикот е многу трпелив со луѓето. Тој е исто така многу срдечен и издржлив. Значи, совршени одлики за надополнување на „темпераментниот“ Близнак.

Рак
Ако постои знак безкого Ракот не може, тогаш тоа е Скорпија. Тој е храбар, решителен и бестрашен. Покрај тоа, таа е страстна и верна. Токму она што му треба на осетливиот и воздржан Рак.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 23.06.2021: Вие сакате да го почитувате меѓусебниот договор, но забележувате дека партнерот има различни интереси и смислува некои „тајни планови“…

Овен Љубов: Анализирајте ја повнимателно личноста што ви се допаѓа. Склони сте на чести промени …