Дневен хороскоп за петок, 09.04.2021: Бикот мора да ги смири страстите и реши проблемите,Ракот е во голем занес во нечие присуство, Стрелецот не треба да си ја предизвикува среќата и да го расипе…

Овен
Љубов:
Постои личност која предизвикува силни емоции во вас, усмерете ги мислите кон заеднички теми. Уживајте со блиската личност.
Работа:
Нема потреба да заклучувате врз основа на првиот впечаток, почекајте го вистинскиот момент. Имате доволно искуство да се заштитите од лоши влијанија.
Здравје:
Радоста на срцето има лековито дејство во секој поглед.

Бик
Љубов:
Немате трпеливост, а на вашиот партнер му недостасува храброст да се соочи со вообичаени проблеми. Смирете ги страстите.
Работа:
Не ви се допаѓа нечија улога на деловни состаноци, но не треба да се мачите да ги проценувате туѓите вредности.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.

Близнаци
Љубов:
Некој близок очекува од вас постојано да ги исполнувате ветувањата. Тешко ви е да ги ускладите потребите и интересите.
Работа:
Очекувате позитивен одговор или одредено признание за вашата работа. Не дозволувајте никој да ве испровоцира на импулсивно однесување.
Здравје:
Ќе ви годи креативната изолација, примените некои од техниките на психолошка релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Никој нема да ве навреди како НИВ: Најлоши ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои никој не може да смисли

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …