(ФОТО) ПЕЈАЧКАТА ГИ ШОКИРАЛА ФАНОВИТЕ: „Брено изгледаш како плашило!“

Лепа Брена ги згрозила своите обожаватели и следбеници со новиот стајлинг во кој се појавила завчера на снимањето на музичко шоу. Во преден план било нејзиното лошо нашминкано лице, полно со неправилности, па корисниците на социјалните мрежи коментирале дека изгледа како „страшило“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Пристигнувањето на популарната пејачка во студиото РТС изгледало ветувачко. Брена се возела во луксузен автомобил, средена од глава до пети, во долг црн фустан, со средена фризура. Меѓутоа, кога дошла во бекстејџот за да даде изјави, многумина биле шокирани. На светлината можеле да се забележат сите несовршености на нејзиното лице, кои, ако се потрудела малку повеќе, можела добро да ги скрие.


Сликите од тоа снимање почнале да се шират на социјалните мрежи, а многумина била разочарани од нејзиниот изглед. Уште еднаш вниманието го привлекле ушите, кои биле скоро поврзани со лицето поради различни интервенции и ботокс. Сепак, најголемо внимание предизвикало нејзиното лошо нашминкано лице.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Светскиот ден на хемофилијата со регионална кампања одбележан од Рош Македонија

Пандемијата со COVID-19 донесе голем број предизвици во изминатиот период со посебно влијание врз лицата …