(ФОТО) Оваа маска чини 300. долари, а еве и зошто!

МАСКИТЕ станаа неизбежни за време на пандемијата и како што стојат работите, тие ќе потраат уште некое време.
Иако има многу варијации, ретко наидуваме на навистина посебни примероци. Се разбира, има и некои решенија кои се навистина одлични и понекогаш изгледаат феноменално.
Една од нив е дефинитивно соработката на фронтменот на The Black Eyed Peas, Вил. И.Ама со „Ханивел“. Тие дизајнираа маска од 300 долари.
Тој и дизајнерот Хозе Фернандез (кој ги дизајнираше и оделата за SpaceX) ја создадоа Xupermask кој доаѓа со два вентилатори и ХЕПА филтри, а бидејќи Вил е аудиофил, тука се и безжичните слушалки со одлични перформанси, микрофон и поддршка за Bluetooth 5.0.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marketing Monster (@mkt.monster)

Како и маските на Razer, и овие имаат LED светла, а од денес се продаваат во Америка и Европа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tienda de Tecnología (@sistemasrs)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 17.05.2021: Успехот понекогаш се чини недостижен, но околностите секогаш се менуваат. Важно е да научите добра лекција и да останете упорни во своите намери…

Овен Љубов: Позицијата на Месечината влијае на вашата чувствителност. Потешко е од вообичаеното да се …