(ФОТО) Неверојатно но вистинито: Гризман по трет пат на ист ден станува татко!

Луда коинциденција, Антоан Гризман има три деца и сите тие се родени на ист ден, на осми април.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by fan_grizifamily (@fan_grizifamily)

Францускиот фудбалер денеска го доби своето трето дете, а и претходните две се родени на 8. април.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antoine Griezmann (@antogriezmann)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хамилтон ја освои 99. пол позиција во кариерата

Луис Хамилтон, возач на Мерцедес, ја освои пол-позицијата пред трката за Големата награда на Емилија …