Леклер, пред време, сака нов договор

Возачот на Ферари, Шарл Леклер, посакува да ја продолжи соработката со италијанскиот тим по завршувањето на сегашниот договор.

„Сега имам договор до крајот на 2024. година, но веќе би сакал да го продолжам. Сакам да останам во тимот уште подолго. Верувам во Ферари и луѓето што работат тука“, изјавил Леклер за „Ла Република“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharl Lerglerg (@sharl_leglerg16)

Возачот од Монако, вози за Ферари од 2019 година. Тој има две победи, седум пол-позиции и 12 подиуми во Формула 1 шампионатот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharl Lerglerg (@sharl_leglerg16)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ДЕБАР МААЛО ДОБИ СПОРТСКО И ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски …