Дневен хороскоп за четврток, 08.04.2021: Овенот го губи трпението и ги менува критериумите, Ракот пред романтична средба, Стрелецот прикривајќи ја својата слабост ја зголемува…

Овен
Љубов:
Во средбата со саканата личност, не сакате да ги менувате вашите критериуми, но ново убедување ве носи на граница на трпеливост.
Работа:
Имате добри идеи, но некој го ограничува вашето деловно влијание. Вие сте во неблагодарна позиција да молчите за тоа што го мислите.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација.

Бик
Љубов:
Користете го вашиот шарм и одговорете на нечиј повик или порака. Ќе уживате во новата средба.
Работа:
Покажете и на вашата околина дека имате различни способности кои гарантираат заеднички успех.
Здравје:
Емоционалната афирмација во вас предизвикува нова сила.

Близнаци
Љубов:
Нема причина да ги преувеличувате вашите потреби во средбата со саканата личност. Не можете лесно да промените нечие мислење.
Работа:
Непромисленоста или мислата да бидете пред другите, ја рефлектираат вашата потреба за доминација и суета.
Здравје:
Избегнувајте стресни и напорни ситуации.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Еден град, едно пакување, 10 дизајнерски приказни од Шизик на ризик

Mакедонскиот лајфстајл бренд Шизик на ризик неодамна ја прошири својата палета на производи со уште …