(ВИДЕО) ОПАСНО ВОЗЕЊЕ – Вака гинат луѓето: Страшна снимка од БиХ, дал гас па претекнувал во тунел!

Опасно возење кое не е во склад со сообраќајните прописи вчера е забелажано во близина на Јабланица.
Видеото го прикажува опасното возење на бескрупулозниот возач кој го престигнува автомобилот на полна линија, потоа влегува во тунелот и продолжува да го престигнува возилото, што ги загрозува животите на учесниците во сообраќајот.

Брзото и несоодветно возење е причина за сообраќајни несреќи кои се многу чести на патиштата. За среќа, овојпат немаше судар, но сепак ваквото возење е за секоја осуда.
И покрај бројните апели за максимална претпазливост при возење поради врнежи што можат да предизвикаат влажни и лизгави патишта, несовесните возачи продолжуваат да се впуштаат во опасни авантури.

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ЗА 3. НЕДЕЛИ СЕ ЗДЕБЕЛИЛ 20 КИЛОГРАМИ: Познатиот глумец Марк Волберг непрепознатлив за новата улога!

Марк Волберг порано бил и модел за Калвин Клајн, но и некој што се придржува …