Љубов, страст и изобилие: Од 10. април искористете ја магијата на среќните планети

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Од 10. април нè чека еден од најпозитивните аспекти – секстилот на Венера и Јупитер. Покрај тоа што е фантастичен за напредок во љубовта, романтична врска и обновување на интимноста, овој транзит може да ви донесе и поповолна ситуација во областа на финансиите. Искористете го овој период на уживање и живејте максимално во убавината на сегашниот момент.
Астролошките предвидувања откриваат дека на 10. април нè чека еден од најпозитивните аспекти – секстилот на Венера (планетата на љубовта) и Јупитер (планетата на радоста).
Енергијата на оваа планетарна врска ќе се почувствува неколку дена, а секстилот на Јупитер и Венера ни носи период на забава, страсна искри и магична љубов. Ќе почувствувате внатрешна среќа и добро расположение што лесно ќе го споделите со другите.
Покрај тоа што е фантастичен за напредок во љубовта, романтична врска и обновување на интимноста, овој транзит може да ви донесе и поповолна ситуација во областа на финансиите. Можен е ненадеен прилив на пари или решение за стар долг.
Сега е време да ги покажете својата харизма и шарм. Се чувствувате одлично, што особено се одразува на вашата самодоверба.
Ќе добиете и ќе дадете бројни комплименти, а вашата привлечна енергија позитивно ќе влијае на вашиот љубовен живот. Се чувствувате привлечно и подготвени да надминете некои стари блокади.

Оние кои се во врска ќе ја разбудат својата и имагинацијата на партнерот. Ако сте слободни, ова е одличен период за нови познанства и љубови кои можат да се претворат во нешто величествено.
Ќе имате потреба од промени и авантури, затоа е можно да патувате, да учите за други култури, да ширите знаење, но и лични граници со излегување од зоната на безбедност и удобност.
Сите ваши интеракции во кариерата ќе донесат добри резултати и задоволство, а единственото на што треба да обрнете внимание во овој период е да не претерувате во хедонизам и уживање, особено кога станува збор за јадење и пиење.
Искористете го овој период на уживање и живејте максимално во убавината на сегашниот момент.

Извор:atma.hr

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Еден град, едно пакување, 10 дизајнерски приказни од Шизик на ризик

Mакедонскиот лајфстајл бренд Шизик на ризик неодамна ја прошири својата палета на производи со уште …