(ФОТО) ОГИН „ПРОГОЛТАЛ“ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР: Настрадале четири лица, кинеските пожарникари спречиле повеќе жртви!

Четири лица загинале во кинескиот град Чидзу кога избувнал голем пожар во трговски центар.
Уште шест лица биле во животна опасност, но спасувачите успеале да ги извлечат, а две морале да добијат медицинска помош, објави веб-страницата CGTN.

Градот Чиџу се наоѓа на истокот на Кина, во провинцијата Анхуи, а во меѓувреме пожарот е изгаснат.

Фото: Принтскрин/Тwitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА: Денеска се регистрирани 193 нови случаи на Ковид 19 – Починати се 34. лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа …