(ФОТО) Бали бег изненадил со новиот изглед – фотката собрала повеќе од половина милион лајкови

ТУРСКИОТ актер Бурак Озвивит, на македонската тв публика најпознат по улогата на Бали-бег во теленовелата „Сулејман Величествениот“, ги изненадил своите следбеници на Инстаграм со промена на изгледот.
Тој објавил фотографија на која позира со пријател, а неговата нова фризура ги погодила сите. Фановите се навикнати да го гледаат со малку подолга коса, а 36-годишниот актер сега ги скратил шишките.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit)


Бурак минатата година минуваше низ брачна криза со неговата сопруга Фахрие Евчен, но се чини дека парот успеа да ги „испегла“ несогласувањата, бидејќи годинава тој и посвети објава за Денот на вљубените.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Ги лекувала Анџелина Џолии Шерил Кроу и советувала: „Ова е суперхрана во борбата против ракот!“

Минатиот месец беше месец за подигање на свеста за ракот на дојката, па заедницата Forks …