(ВИДЕО) Маж снимил чудно животно а луѓето не можат да откријат ШТО Е!

ВИДЕОТО на чудното животно станало вирално. Луѓето со денови се обидувале да откријат кое животно е снимено на улиците на Њујорк од страна на „ТикТокер“.
Тој објавил видео од црно животно чие тело е покриено со крзно, а опашката не е. Исто така, тој изгледа како да има три очи на лицето.
„Што по ѓаволите е ова“, прашала ТикТокерката, која се претставува како Моли.
„Хибрид од стаорци и верверички во Њујорк“, напишало едно лице.
„Ми се чини дека тој навистина има три очи“, вели друг.

@.airwave##fyp ##foryou ##EnvisionGreatness ##hybrid ##mutation

♬ Goosebumps – JP III

Трет корисник го идентификувал животното како меланистичка сива верверица, родена во Северна Америка. Тој смета дека може да изгледа невообичаено затоа што страда од губење на крзно.
„Понекогаш вервериците земаат крзно од опашот за да ги подготват своите гнезда за пролетта кога обично добиваат млади. Обично нивното крзно расте повторно”, објаснил тој.
„Друго можно објаснување е дека верверичката има шуга“, предупредил четврти.

Фото: Принтскрин/ТикТок

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Трикови за сигурни резултати: Хранете се здраво а ефтино

Честопати сте си го поставувале прашањето, како можам да се хранам здраво кога тоа многу …