(ФОТО) Тажни призори од Париз кој се претвора во град на зараза

Исто како и секоја метропола, еден од најубавите градови во Европа – Париз – се бори со еден куп ѓубре. Меѓу Парижаните, неодамна започна виралниот хаштаг #saccageparis, што значи „ѓубре од Париз“ од анонимно лице кое сакаше да укаже на горливиот проблем во главниот град на Франција.
Британски „Гардијан“ го опиша Париз во 2019. година како „валкан човек на Европа“, а проблемот со ѓубрето во меѓувреме само се влоши.
Твитер налогот @PanamePropre, чиј автор останува анонимен, започна хаштаг #garbageParis, кој стана вирален. Шокантни фотографии го преплавија Твитер, а на нив се гледаат познатите улици во Париз полни со ѓубре, фрлени душеци, напуштени автомобили и разни други ѓубре.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО – ВО ЖИВО) Погреб на принцот Филип: Службата започна – на испраќањето само најблиските – братучед ги дели Хари и Вилијам

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, кој почина минатата недела …