Фотографија од Далмација е само уште еден потсетник како короната ни го промени животот

„Љубовта секогаш победува“
Помина повеќе од една година од почетокот на првото заклучување.
Во ова време во 2020. година, беа затворени кафулиња, ресторани, трговски центри и фризери. Многумина од нас се надеваа дека злото што нè снајде оваа година ќе биде минато и дека со пријателите само ќе се присетуваме на 2020 година и заклучувањето што тешко го поднесувавме.
Сепак, короната сè уште се меша во нашите вообичаени животи, а сцените што некогаш изгледаа лудо се денес вообичаени. За тоа сведочи и фотографијата што беше објавена на страницата „Дневна доза на просечен Далматинец“.
На неа, две лица седат на празна тераса и пијат кафе додека голем чадор ги штити од дожд.
„Чадор за двајца“, стои во описот на сликата.
Сликата насмеа многу Далматинци, кои се препознаа во сцената на двете лица кои по секоја цена сакаат да уживаат во кафето.

loading...

Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност! Телепатичното поврзување меѓу …