(ВИДЕО) ПРОБЛЕМИ СО ТЕХНОЛОГИЈАТА – Сакала на мајка си да и испрати фотографии од синчето, а наместо тоа жената ја добила нејзината ПРИВАТНА СНИМКА!

И преседнал животот
Канаѓанката Кара Тонин доживеала една од најголемите непријатности во нејзиниот живот кога сакала да и испрати на својата мајка цела папка со слики од нејзиниот син преку апликацијата Google Photos.
Кара на ТикТок открила дека навистина и се допаѓаат „Фотографии на Гугл“ и дека веќе неколку пати на воодушевената мајка и испратила слики од своето дете.
Меѓутоа!
Едно попладне, жената малку повеќе се опуштила со својот сопруг во кујната и тие посакале да изведат телесни егизибиции.

@karatonin##imtheaprilfool ##clown ##thisisnotaprank ##googlephotos ##facialrecognition ##fyp ##foryou ##wedorecover ##imsorrymom ##justdidabadthing ##iregretthethingidid

♬ Spongebob – Dante9k

Нивното водење љубов е испратено до нејзината мајка затоа што на фрижидерот Google Photos открил слика на синот на Карина.
„Апликацијата е поставена за веднаш да ги препознава лицата на некои луѓе и да ги става во соодветните папки. Тој со мојот син го поврзав со телефонот на мајка ми. Можете да замислите како реагираше мајка ми кога ја доби мојата приватна снимка.Полудев! Се извинував со денови и веднаш ја откажав апликацијата“, рекла Кара.
Видеото на Кара Тонин на ТикТок е прегледано скоро 2 милиони пати, но затоа нејзиното видео со нејзиниот сопруг, мајката го виде со сигурност само еднаш и никогаш повеќе.

Фото: Принтскрин/ТикТок

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Светскиот ден на хемофилијата со регионална кампања одбележан од Рош Македонија

Пандемијата со COVID-19 донесе голем број предизвици во изминатиот период со посебно влијание врз лицата …