(ВИДЕО) ИМАЛ ПОВЕЌЕ СРЕЌА ОД ПАМЕТ – Извел салто во воздух: Возач на квад налетал на автомобил и во лет и погледнал на смртта во очи

Имал неверојатно среќа
Што по ѓаволите се случило тука?
Видеото кое го обиколува целиот свет последните 24. часа ни доаѓа од Бирмингем, а главниот лик е арогантен возач на квад.

Арогантниот возач возел без кацига и при тоа не гледал пред себе.
Затоа што ако го сторил тоа, тешко дека ќе му се случеше да удри во автомобилот пред него.
А, како се „заковал“ тоа е посебна приказна. Човекот удрил во автомобилот, а потоа направил вистинско салто во воздухот, и’ застанал на нозе!
Така, поминал без ниту една гребнатинка, иако во дел од секунда флертувал со смрттата.

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 23.06.2021: Вие сакате да го почитувате меѓусебниот договор, но забележувате дека партнерот има различни интереси и смислува некои „тајни планови“…

Овен Љубов: Анализирајте ја повнимателно личноста што ви се допаѓа. Склони сте на чести промени …