Со што ќе ве шокира партнерот: Овенот се ќе ви фрли в лице, Лавот само ќе си замине…

10. Јарец
Ќе ве шокира кога во жарот на објаснување на нови деловни потфати и нови идеи, тој одеднаш ќе рече дека со години сака да објави скоро напишана книга или љубовен роман, дека сака да продолжи да го слика своето недовршено платно или дека одамна сонувал да ја дизајнира својата модна линија, да отпатува некаде со вас.
Тој ќе подготви терен за заедничко патување во Париз или Шпанија, ќе резервира билети и ќе се распрашува за условите за престој и однесување. Сепак, еднаш се живее.

11. Водолија
Може ли Водолија воопшто да ве шокира? Секако, може да се случи и тоа кога одеднаш ќе започне да доаѓа дома на време, а вие, како за инает, тој ден се откажавте од заеднички ручек и отидовте да ги видите вашите пријатели. Му праќате порака, а Водолијата уредно ви одговара, и секако се прашувате што се крие зад тоа.
Апсолутно ништо. Водолијата се протегала на каучот пред ТВ со далечинскиот управувач во рацете, гледајќи го нејзиниот омилен квиз – веројатно гола како од мајка родена. Мобилниот телефон не престанува да ѕвони, и тој го поставува на „нечујно“.

12. Риби
Рибите шокираат и кога изгледаат збунети и кога се преправаат дека се, па имате чувство дека малку треба да ги „протресете“. Но, тие веќе успеале да ве размрдаат со некаква деловна одлука што прави да ви се крене косата на главата.
После излегува дека Рибите го шокирале својот деловен партнер, а не вие ​​што малку сте ги „побркале лончињата“ и здивнавте за да не се грижите повеќе. Во меѓувреме, Рибите веќе привлекле нечие внимание, онака, навидум збунето. И, кој е сега тука шокиран?

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 18.06.2021: Ако добивате „лош сигнал“, важно е да се тргнете настрана и да почекате подобра можност…

Овен Љубов: Не дозволувајте нечие однесување да ве испровоцира на погрешна емоционална реакција. Бидете потрпеливи …