Со што ќе ве шокира партнерот: Овенот се ќе ви фрли в лице, Лавот само ќе си замине…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Кој ќе ви се јави од кафуле додека ужива со пријателите, а додека вие мислите дека тој се убива од работа? И, кој може да ве шокира ако одеднаш почне да пристигнува дома на време и да започнете да се прашувате што се случува?
1. Овен
Овенот ќе ве шокира со својата нетрпеливост и презир кон нечиј совет. Ако успее да издржи две минути и да ги слуша вашите „приказни“ за дипломатијата, тој повторно ќе си го направи своето. А само на деловните партнери кои се преправаат дека се нешто важно – ним во лице ќе им втурне сè што миси за нив, па што сака нека биде.
Ако договоривте вечерно излегување со Овен, немојте да се изненадите ако ви ја отвори вратата во тренерка, со осигурувачи во едната рака и пијалок во другата. Па што, не е крај на светот, ќе стигнете каде и да одите.

2. Бик
Ќе ве шокира со своите главни адути – упорност или бавност (во зависност од ситуацијата) и упорност или тврдоглавост. Може да чекате со денови, па и месеци за нешто што ви го ветил, бидејќи кога ќе се умори, тешко е да го покренете, а кога повторно ‘ќе стане вреден’, работи како манијак.
Но, дури кога тој ќе ви ја отвори душата во кафуле и ќе признае дека вие сте неговото тивко страдање, тој ќе ве шокира. Уште ако работите во медиуми или некои важни институции, за вас нема спас, бидејќи Бикот тогаш тотално „полудува“.

3. Близнаци
Тие почнуваат да шокираат многу брзо, затоа што ве освоија, толку шармантни, разговорливи, информирани, начитани, директни и интелигентни. Сепак, истите овие карактеристики ги трансформираат вашите Близнаци во личност која не ја затвора устата, „паметува“ и постојано би дискутирала за нешто. Врв на шокот е кога тој треба повторно да го паркира автомобилот, токму кога треба да ја смени водата за вашето домашно милениче или да го исчисти филтерот на машината за миење садови.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Португалка земала пари од фудбалерите, Кристијано бил оштетен за повеќе од 250.000 фунти

Жена која работи како туристички агент оштетила познати фудбалери и менаџери, а најлошо, меѓу нив, …