(ВИДЕО) Марија Спасовска и Дарко Димитров ја подготвија „Број еден“: Тема која сигурно ќе ви ги разубави тмурните денови – Ведрина и врвна изведба!

Корона и карантин – ништо нема да ви биде тешко ако ја слушате новата песна „Број еден“ на Марија Спасовска…

Марија Спасовска и Дарко Димитров повторно ја будат македонската музичката сцена со новата модерна тинејџ песна “Број еден”. Марија со нов стил, овојпат како автор на музиката и текстот во студиото со Дарко Димитров направија нова револуција со песната “Број еден” за македонската млада музичка генерација.

loading...

Со модерен стил и несомнено одличен аранжман Дарко Димитров направи Марија да прозвучи повторно музички сериозно со нејзините 15. години.


Режисерот за видеото Зоран Зонде Стојановски инспириран од Тинејџерската љубовна порака “те имам и те немам” го направи видео спотот да изгледа „наше а светски”. А, Даниел Николовски и Мите Занов се погрижија Марија да изгледа совршено и низ неколку современи стилови да ја прикажат модерната верзија на новото тинејџ време.


Пандемија или не кога се има што да се каже и испее се’ запира. А, токму тоа го покажа Марија која со нејзината композиција покажа дека има уште многу нешта да каже и испее…И, нема нешто што ова 15. годишна пејачка не може да го испее. Но, искрено не радува и нејзината соработка со Дарко Димитров кој, претпоставуваме, ќе го трасира нејзиниот музички пат…А, ако понатаму продолжат во овој стил – певливи песни но во кои повторно доаѓа до израз вокалот на Марија ЌЕ БИДЕ СУПЕР.

Се радуваме предвреме и им посакувамке успешна СОРАБОТКА!

Г.О.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО Една од најскапите СВАДБИ во светот чинела 60. милиони долари: Луксузот го изненадил светот, но приказната немала среќен крај

Младенците биле наследничката Ваниша Митал и бизнисменот Амит Батија Има парови кои мислат дека е …