(ФОТО) Се свршил најпознатиот тениски пар

Францускиот тенисер Гаел Монфис и украинската тенисерка Елина Свитолина објавија на социјалните мрежи дека наскоро ќе се венчаат.
Французинот ја запросил Украинката, која рекла „да“.
Славната тениска двојка ја изненади јавноста со свршувачката, со оглед на тоа што на социјалните мрежи на 23. февруари објавија дека по две години врска раскинале.
Монфис и Свитолина во тоа време рекоа дека им е тешко да се разделат бидејќи љубовта меѓу двајцата не престанала, но дека сфатиле дека е подобро за нив да бидат пријатели и дека е најдобро секој да оди по својот пат.
По нешто повеќе од еден месец, Монфис и Свитолина не само што ја обновија својата врска, туку и ја подигнаа на повисоко ниво.
Монфилс во моментов е 14-та тенисер во светот, додека Свитолина е на петтото место меѓу најдобрите тенисерки во светот.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ДЕБАР МААЛО ДОБИ СПОРТСКО И ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски …