(ВИДЕО) Мечка се спуштила во центарот на градот и талкала по улиците – во потрага по храна!

Во близина немало граѓани, но ако имало, прашањето е како навистина би се однесувало животното…
Сопственичката на видеото истакнала дека е направено минатото лето, но дека слични работи се случиле деновиве во градот Џуно на Алјаска.
И минатото лето, но и сега, една мечка била забележана како шета по улиците на градот навечер кога на нив немало луѓе.


Мечката, очигледно гладна и иритирана од дождот, талкала од контејнер до контејнер, лутајќи околу нив, во надеж дека ќе најде отфрлена храна.
Жителите на Џуно во последно време многу пати разговарале за фактот дека мечките некако мораат да бидат ограничени во нивното движење, бидејќи е прашање на денови кога ќе нападнат таков човек.

Фото: Принтскрин/


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОСЛЕДНАТА СУПЕР МЕСЕЧИНА ВО 2022. ПРИСТИГНУВА НА 11. АВГУСТ: 4. хороскопски знаци ќе ги доживеат најважните промени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …