(ЧАСОВИ) Месечева ДИЕТА: Едноставна и ефикасна!

Основата на „Месечева диета е постот во траење од 24. часа кога Месечината е млада.
Кога започнува „Месечевата диета“? Во моментот кога Месечината се менува и станува млада.

Не мора 24. часа
Лабораториските тестови покажале дека не е секогаш потребно да гладувате цели 24 часа, бидејќи клучните ензими се активираат за пократок временски период – придржувајте се до табелата.
На денот кога се држи „Месечева диета“, дозволено е да се пие само течност, по можност вода или благ чај од билки. Ако ова е проблем за вас, пијте цеден сок, без адитиви и исклучиво од свежо овошје. Млекото и млечните производи како јогурт се строго забранети.


Нема никакви ефекти кај хормоналните нарушувања.
Физички активности се дозволени и пожелни. Ако сте анемични или имате низок крвен притисок, не треба да гладувате. Диетата нема ефект врз луѓето кои страдаат од хормонални нарушувања.
На овој начин, може да се изгубат до два килограми за време на една мена
Дата                            Почеток              Мена                   Дата          Крај               Траење
03. април почеток 23:44 крај на гладувањето 04. април во 20:34 часот (20:50 часот)
11.  април почеток 14:30 крај на гладувањето 12 април во 14:25 часот (23:55 часот)
19.  април почеток 19:31 крај на гладувањето 20. април во 21:36 часот (26:05 часот)
26.  април почеток 18:24 крај на гладувањето 27 април во 12:57 часот (16:52 часот)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …