(ФОТО) Бергузар и Халит очекуваат трето дете

Бергузар Корел, турската актерка попозната како убавата Шехерзада, на својот Инстаграм профил објави дека го чека третото дете со сопругот Халит Ергенч.
Не ја гледавме во телевизискиот свет последните три години. Таа сега снима нова серија, а добрата вест ја добила на половина од проектот.


Беше речено дека серијата што започна со смртта на младата девојка ќе продолжи 10. епизоди, сепак Бергузар го одложила снимањето на серијата затоа што стомакот не и одговараше во новата улога. На својот Инстаграм профил, таа ги сподели убавите вести со своите следбеници.


-По три години отсуство од екранот, дознав дека сум бремена додека се подготвував за улогата во ТВ серијата „Kanlı Yayın“, за која вредно се подготвувавме со месеци. Иако бременоста не ме спречи да го продолжам проектот, моравме да го одложиме снимањето на кое работевме со месеци, поради физичките промени што не беа соодветни за мојот лик. Не ми е лесно да се збогувам со овој проект на кој работев со одлични луѓе. Би сакала да им се заблагодарам на сите мои колеги, од кои научив многу и поминав низ прекрасниот процес на креирање на овој проект. Сакам нашите патишта повторно да се вкрстат во здрави денови – напишала убавата актерка.
Потоа ја објавила следната сторија во која им се заблагодарува на сите за прекрасните желби.
– Од моментот кога ги објавив вестите, не можам да одговорам на пораките на сите. Ме направивте многу среќна, ви благодарам многу. Нека драгиот Алах ви даде многу здравје и среќа. Ви благодарам што постоите – додала таа.


Бергузар и Халит се родители на две момчиња, а верните обожаватели сега им посакуваат девојче.


Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КОГА ПАРИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ТИ КУПАТ СРЕЌА: Атина Оназис – сопругот немилосрдно ја изневерувал, никогаш не ја преболела смртта на саканата личност, многу трагедии и го одбележале животот

Проклетството на семејството Оназис не ка одбегналоЖивотот на Атина Оназис, и покрај нејзиното потекло и …