(ВИДЕО) „Господине, жена ви е гола“: Се вклучил на ЗУМ а потоа се избламирал за цел живот!

Ова воопшто не му требало…
Јужноафриканскиот политичар Ксолиле Ндеву бил понижен до крајот на својот живот кога дозволил неговата гола сопруга,среде многу важен состанок, да биде во позадина.
Ндеву, кој очигледно нема искуство со состаноците на ЗУМ, зборувал за тоа како локалните заедници можат да им помагаат на лекарите и како да вакцинираат, кога одеднаш неговата гола сопруга се појавила во позадина.
Во моментот кога таа се појавила зад него, на ЗУМ настанал молка, а потоа сите почнале да се смеат.
„Господине Ндеву, вашата сопруга не е соодветно обучена. Сè се гледа. Дали и кажавте за нашиот состанок? Ова е вознемирувачко“, рекол Фатих Мутамби, претседател на состанокот.

Потоа, друг политичар интервенирал во приказната и ги замолил колегите да не бидат груби, туку само сопругата на Ндеву да се тргне од екранот.
Додека Ксолиле Ндеву молчел од шок, таа додала дека ова не е прв пат во светот да се случуваат вакви работи.
„Треба да имаме повеќе разбирање. Само исклучете се сега, па повторно вклучете се“, му рече таа.
Кога се освестил, политичарот изразил жалење за непотребниот срам.
„Многу ми е непријатно. Јас се срамам. Јас и реков дека одам на ЗУМ. Ова е нова технологија за нас сепак. Ние не сме навикнати да се среќаваме вака “, рекол „низ заби“ политичарот од Јужна Африка.

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) БРАВО: Овој македонски навивач стана ХИТ на интернет- Го дупнал тапанот за МАКЕДОНИЈА!

Овој македонски навивач на нашите фудбалери стана ХИТ на интернет! Тој практично го дупна тапанот …