Дневен хороскоп за четврток, 01.04.2021: Бикот нема потреба да се надмудрува во „мртва трка“ во која нема победник, Лавот мора да се сврти кон семејството, Терезијата ќе се труди да дешифрира нечии емотивни сигнали или „тајни кодови“…

Овен
Љубов:
Партнерот има необични идеи и одбива да ги слуша вашите коментари. Очекувате брзо или лесно расплетување на настаните.
Работа:
Треба да се дистанцирате во однос на различните непријатности, понекогаш треба да создавате во креативна тишина и без љубопитни погледи.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрава исхрана, избегнувајте „лоши навики“.

Бик
Љубов:
Прифатете ја идејата или решението на вашиот партнер. Нема потреба да се надмудрувате во „мртва трка“ во која нема победник.
Работа:
Вложувате многу напор, но некој нема почит кон вашите резултати и ја оспорува вашата улога.
Здравје:
Важно е да почувствувате позитивна инспирација.

Близнаци
Љубов:
Важно е да бидете во позитивно опкружување и со некој близок. „Малите нежности“ носат огромно задоволство во секој поглед.
Работа:
Имате добри идеи, но некој ве одбива. Не дозволувајте деловно недоразбирање значително да влијае на вашата концентрација или моќ на волја.
Здравје:
Поттикнете одлучност, самодоверба и силна волја.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 15.06.2021: Подобро е да се справите со сопствените дилеми, отколку да се мешате во туѓите планови. Останете настрана, се знае чие место каде е…

Овен Љубов: Вашето незадоволство е минлива фаза. Ситните префрлувања и „емотивните убоди“ само го влошуваат …