(ВИДЕО) Бебето го фрлиле од прозорец за да го спасат од пожар

Неколку млади луѓе во Нант, Франција, станале херои откако спасиле семејство од пожарот што го зафатил нивниот стан во станбена зграда.
Драматичните снимки покажуваат дека младите помагаат на семејството да избега од стан на трет кат. Донеле душеци до основата на зградата, а шестмесечно бебе било фрлено на безбедно. Бебето е пренесено во болница во критична состојба, но велат дека се опоравува.

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Глумецот од сериите „НЦИС“ и „Бул“ ослабнал 20. килограми без „теретана“ – Открил и како!

Актерот Мајкл Ведерли, sвездата на сериите „Бул“ и „НЦИС“, неодамна призна дека се здебелил. За …